
Všechny jsou přírodní a nabízejí opravdu dech beroucí výsledky. Kromě toho fungují na všech typech pokožky. Mluvím samozřejmě o domácích maskách, které se kupodivu velice snadno připravují z pohodlí domova. Pojďme se podívat na důvody, proč se tento relativně dostupný hit stal nástupcem korejských obličejových masek, co se efektivity týče.
Domácí obličejová maska. Proč tolik povyku?!
- připravujete si je sami (100% spokojenost)
- vidíte celý proces přípravy a můžete si tak být jisti, že maska neobsahuje žádné škodlivé složky
- obdržíte vysoce kvalitní produkt pro péči o pokožku
- můžete si pokaždé připravit jinou masku (nemusíte používat pořád tu stejnou)
- pokožka bude bez chemikálií a konzervantů
Základní pravidla pro užívání obličejových masek
Masku si na obličej naneste večer, ideálně kolem šesté.
Masku si nanášejte pouze na čistou pleť
Po promytí masky z obličeje obnovte pH vaší pokožky – užívejte toner a hydratační krém.
TOP 5 ikonických domácích obličejových masek
1. Okurková obličejová maska s olejem
- 1 střední okurek
- půl lžíce avokádového oleje
Jedná se o, co se přípravy týče, nesmírně jednoduchou osvěžující a rozjasňující masku. Okurek z vaší tváře dostane všechnu únavu a vyrovná tón vaší pokožky. Maska rozjasňuje, hydratuje a vyhlazuje.
Avokádový olej vám dodá dávku vitaminů, mastných kyselin a antioxidantů esenciálních pro správnou funkci pokožky. Nastrouhejte si okurek, zbavte se šťávy (můžete ji využít jako toner), smíchejte dužinu s avokádovým olejem. Směs aplikujte na pokožku obličeje a promyjte po 15 minutách.
2. Obličejová maska s kvasinkami
- 20 g kvasinek
- 2-3 lžic bílého jogurtu (či smetany)
- čajová lžíce jojobového či mandlového oleje
Kvasinky se nehodí jen na pečení. Tuto ingredienci můžete využít i v rámci péče o pokožku. Má vysoký obsah vitaminu B a proteinu. Kvasinky v sobě obsahují celou spoustu minerálů, jako např. fosfor, hořčík, zinek, železo, draslík, selen a chrom. Maska, která kvasinky obsahuje, pomáhá pokožce od pupínků a dalších nedokonalostí. Jojobový olej na druhou stranu vyrovnává produkci mazu, takže efektivně hydratuje suchou pokožku a kontroluje produkci mazu u pokožky mastné. Jogurt obnovuje pH pokožky.
3. Obličejová maska s mrkví
- 1/2 malé mrkve
- žloutek
- čajová lžíce medu
- čajová lžíce jogurtu či smetany
Nastrouhejte si mrkev a smíchejte ji se žloutkem, medem a jogurtem. Nechte masku působit na pokožce po dobu 20 minut a poté ji promyjte za pomoci teplé vody. Jedná se o perfektní volbu pro normální či unavenou pokožku. Zkrášluje tón pokožky, udržuje ji hydratovanou a také ji vyhlazuje. Dále zabraňuje pupínkům, vyživuje pokožku a oživuje ji. Maska je také antiseptická a plná antioxidantů
4. Obličejová maska s medem a mlékem
- 3 lžíce medu
- 3 čajové lžíce mléka
Smíchejte ingredience, naneste směs na pokožku a po 15 minutách působení ji následně promyjte. Masku můžete také obohatit vaším oblíbeným přírodním olejem.
Med je velice cennou ingrediencí v oblasti domácí zkrášlující kosmetiky. Má ozdravné účinky, zabraňuje vzniku zánětu a funguje při boji s kožními nedokonalostmi. Chrání pokožku před škodlivými účinky vnějších vlivů.
5. Obličejová maska z jablek
- 1 jablko
- lžíce bramborové mouky
- několik kapek citronové šťávy
- půl čajové lžíce jojobového či arganového oleje
Nastrouhejte jablko a smíchejte jej s bramborovou moukou (můžete použít i kukuřičnou, rýžovou, nebo pšeničnou mouku). Přidejte další ingredience a směs pořádně promíchejte. Masku si aplikujte na obličej a krk a po 15 minutách ji promyjte.
Obličejová maska s jablkem zkrášluje pokožku, jelikož jsou jablka kyselá a mají schopnost vyrovnávat pH pokožky. Tato maska také rozjasňuje pigmentové skvrny, má účinek proti vráskám a zkrášluje tón pokožky. Jablka chrání tělo před předčasným stárnutím a mají antiseptický účinek. Citron zkrášluje pokožku a oleje ji obnovují a chrání před ztrátou hydratace.