
Proč byste měli začít používat peeling? Inu, na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Protože nic nedokáže vaši pokožku zbavit mrtvých buněk a dále ji vyživit tak efektivně, jako právě peeling. Díky peelingu si zajistíte perfektně čistou pokožku, zcela bez nečistot, se zlepšeným prokrvením a hebčí, zářivější pokožkou. Věřte tomu, nebo ne, ale vaše pokožka má potenciál býti nádherná, ať už je nyní v jakémkoliv stavu a peeling vám tento potenciál může pomoci odhalit. Domácí peeling je stejně efektivní, jako ten kupovaný, ale můžete v rámci jeho přípravy regulovat to, jaké složky se do něj dostanou.
Fyziologický peeling se provádí cyklicky a jedna buňka se na pokožce udrží okolo 28 dní. Po uplynutí této doby se staré buňky nahradí novými, mladými buňkami. Bohužel s vyšším věkem se tento proces obnovy pokožky zpomaluje a v některých případech i zastavuje. Objevuje se hrubá, hyperpigmentovaná a nevzhledná pokožka. Naštěstí existuje peeling, který je v tomto případě naší záchrannou. Urychluje proces peelingu a pomáhá s udržováním krásy pokožky.
Obličejový peeling – účinky, výhody
Ingredience v peelingových přípravcích zajišťují odstranění mrtvých buněk a masáž pokožky. Mrtvé buňky se mohou ukládat do pórů a ty poté ucpávat, což vede k tvorbě skvrn a pupínků. Dále se mohou objevovat skvrny a prasklé kapiláry. Pravidelné čištění pokožky zajistí:
- rychlou obnovu epidermis
- urychlenou obnovu buněk
- stimulaci syntézy kolagenu a elastinu
- zpomalení stárnutí pokožky
- dodání zdraví buňkám pokožky
- dodání odolnosti pokožce jako celku
- zklidnění podráždění
- zabránění ucpání lymfatických uzlin
- zefektivnění absorpce aktivních ingrediencí z kosmetiky
Jak (často) máme peeling používat.
Frekvence závisí na vašem typu pokožky. Poznámka: pokud je vaše pokožka citlivá na akné, a trápí vás akutní akné, rozhodně vyzkoušejte enzymatický peeling, jelikož neobsahuje žádné abrasivní látky. Pamatujte, že se peeling nemá užívat na podrážděné pokožce, před opalováním, či na spálené pokožce.
- Mastná pokožka je specifická v tom, že ji můžete podrobit peelingu hned dvakrát týdně.
- Citlivá pokožka – peeling užívejte jednou za 3 či 4 týdny.
Vzdejte se hrubých peelingů. - Normální pokožka – peeling užívejte jednou či dvakrát týdně
TOP 5 DOMÁCÍCH PEELINGŮ: rychlé a jednoduché recepty
Obličejový peeling s pomerančem a kukuřičnou moukou
Ingredience:
- šťáva z jednoho pomeranče
- kukuřičná mouka
Postupně přidávejte kukuřičnou mouku do džusu. Aplikujte směs na obličej a jemně si promasírujte pokožku. Následně peeling z pokožky promyjte.
Otrubový peeling
Ingredience:
- 250 g otrub
- 50 ml mléka
Smíchejte mléko a otruby. Vmasírujte si směs do pokožky a masáž provádějte cca 2 minuty.
Obličejový ovesný peeling
Ingredience:
- 3 lžíce ovesných vloček
- 1 lžíce medu
- 1 lžíce citronové šťávy
Zalejte vločky teplou vodou po dobu 10 minut. Místo mléka můžete použít teplé mléko. Přidejte zbytek ingrediencí. Peeling hydratuje, vyživuje a rozjasňuje pokožku.
Obličejový peeling s kiwi a cukrem
Ingredience:
- 1 kiwi
- 160 g cukru
- 2 čajové lžíce citronové kůry
Oloupejte a rozdrťte kiwi. Přidejte citronovou kůru a cukr. Pořádně směs promíchejte a následně si výslednou hmotu naneste na obličej. Tento peeling je ideální pro hydrataci a výživu pokožky.
Obličejový peeling s hnědým cukrem
Ingredience:
- 2 čajové lžíce hnědého cukru
- 5 čajových lžic jojobového oleje
Smíchejte ingredience a okamžitě hmotu aplikujte na obličej.